Léto plné festivalů

Přišlo léto a s ním i staré dobré hudební festivaly. Oproti loňskému roku se počet akcí nesnížil, naopak, nové přibývají. Navzdory „době“ pořadatelé nesnižují rozpočty festivalů, ale zvou zahraniční hvězdy a zvyšují tak úroveň festivalů v České republice. Ceny vstupného ale zůstávají stejné, mnohdy dostanete zvýhodněnou cenu při včasném nákupu v předprodeji.

Zde přináším výběr těch nejzajímavějších festivalů, ať už díky své dlouholeté tradici nebo díky českým či zahraničním hvězdám, které se letos jako hosté účastní.

Výběr festivalů na léto 2009 v České republice, červen, červenec:

ČERVEN 2009

12.-14.6. Votvírák 2009, letiště Boží Dar v Milovicích nad Labem – již tradiční multižánrový festival, který jakoby „votvíral“ celou řadu letních festivalů. Účastnila se např. Lucie Bílá, Wohnout, Michal David, Monkey Business, slovenské hip-hopové seskupení Vec nebo Zverina…

19.-20.6., Bandzone Fest 2009, Doksy, Máchovo jezero

19.-21.6. Blatenský Fest 2009, Blatná

18.-20.6. United Island of Prague, pražské ostrovy – další multižánrový festival s dlouholetou tradicí se koná na pražských ostrovech (Střelecký, Žofín, Mánes) a představí stovky kapel z 20 zemí. Předehru zajistila již 18.června tzv. Klubová noc, během níž se v pražských 15 klubech přestavily čtyři desítky různých tuzemských interpretů.

25.6. Midnight Sun, Branická louka, Praha – hlavní atrakcí této oslavy slunovratu je finská kapela Apocalyptica, dále také Support Lesbiens nebo nejúspěšnější česká DJka Lucca.

26.-27.6. Noc plná hvězd, Třinec-Borek, fotbalový stadion – vystoupí zde jako hlavní hvězda slavná metalová kapela Anthrax spolu se Saxon 26.

26.-27.6. Festival Respect, ostrov Štvanice, Praha – festival zaměřený na etno a alternativní scénu.

ČERVENEC 2009

3.-5.7. Basinfirefest, Spálené Poříčí u Plzně – startující festival prázdnin, vystoupí zde např. švédští Sabaton, němečtí Wizard a tuzemští Arakain či Harlej.

4.-6.7. Rock For People, Hradec Králové – jeden z nejslavnějších a nejnavštěvovanějších festivalů v České republice. Vystoupí zde britské kapely Arctic Monkeys, Placebo, Undeworld a The Kooks. Letošní festival je podle pořadatelů nejnákladnější ze všech předchozích!

9.-12.7. Colours of Ostrava, Ostrava – jeden z nejoblíbenějších festivalů vůbec s vysokou návštěvností. Ani letos se pořadatelé nenechají zahanbit: Morcheeba, Stereo MCs, Asian Dub Foundation, N.O.H.A., Tata Bojs, Jaromír Nohavica a další…

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>