Kofola, Kofoláci, Kofolásci a návod pro rozdávání lásky

Kofoláček od Martina Humeníka

Kofoláček od Martina Humeníka

Na začátku června (10.6.2009) jsem vytvořila na portálu Facebook skupinu s názvem Kofola Loutky – rozdáváme lásku. Díky této skupině propaguju a podporuju loutkové postavičky z vlny a látky z nejnovější reklamy na Kofolu pro léto 2009 a pomáhám tak rozdávat lásku s heslem: „čím víc lásky rozdáš, tím víc ti zůstane“.

Skupina si získala na Facebooku velkou oblibu, už nás je více než 3600(!!!) a denně přibývá průměrně 200 členů. Dohromady jsme napsali více než 120 zpráv a uploadovali přes 80 fotek vlastnoručně vyrobených Kofoláků – jsou naprosto dokonalí!

Úkolem členů je dodržovat následující pravidla:

 1. mít rád podomácku vyrobené postavičky/loutky Kofoláky (řečeno take Kofoláčky nebo Kofolásky),
 2. vyrábět své vlastní, fotit je a fotky uploadovat do galerie skupiny,
 3. vyrobené originály nechávat na různých veřejných místech,
 4. případného nalezeného Kofoláka si nechat, vzít ho domů, případně darovat osobě, kterou máte rádi.

Zde najdete blog z Brna – prozatím největší o Kofoláčcích, který obsahuje také detailní návod na jejich výrobu. Zdá se mi, že tyto dívky nechodí do školy a místo toho se věnují výrobě loutek.

Můj zatím nejoblíbenější Kofoláček je od Martina Humeníka – viz. foto výše. Naprosto dokonalý!

Této skupiny si všimli již i tvůrci reklamy, stali se členy skupiny a jejich zástupkyně mi napsala krásnou děkovnou zprávu, že přesně tohle je to, čeho chtěla reklama „čím víc lásky rozdáš, tím víc ti zůstane“ dosáhnout – výrobu vlastních Kofoláků a jejich spontánní nechávání na veřejných místech a tím propagaci lásky.

Kofola, Kofoláci, Kofolásci

Kofola, Kofoláci, Kofolásci

Zdá se, že Kofolu taková popularita zaskočila. Trvali jim pár týdnů po spuštění reklamy, než se tito Kofoláčci objevili na jejich webových stránkách. Až 15.6. zahájili merchandising a tyto Kofoláčky prodávají. Série je omezená a 8cm panáček stojí 59,- Kč. Jenomže, stejně tak jako si nemůžete koupit lásku, ani tito Kofoláčci by se neměli prodávat. Láska není na prodej… A navíc, ti vlastnoručně vyrobení jsou daleko krásnější a každý je originál!

Nedokážu odhadnout, jak daleko můžeme toto Kofoláčkovství dotáhnout a kolik úžasných Kofoláčků se ještě vyrobí. Já ale osobně mám radost z toho, že už více než 3.000 lidí vstoupilo do mé skupiny a vyrábějí své vlastní Kofoláčky.

A i když to vše skončí již třeba za týden a lidi to omrzí, přesto jsem ráda, že můžu být součástí „kampaně“ na rozdávání lásky. Lásky je málo. Já jí mám dostatek a jsem za to vděčná, proto ji chci rozdávat a její rozdávání maximálně podporovat.

Takže: přidáte se?

57 comments to Kofola, Kofoláci, Kofolásci a návod pro rozdávání lásky

 • Misaaaaaaaaa

  Ja je umim delat ajednou sme jich s kamoskou udelaly kolem 100 a to nekecam fakt jich bylo mooooc mno a poste sme je daly detem do skolky nj chtely sme udeat radost mno a normalne si je u nas zacaly objednavat i jejich rodice a rozdavame je dodnes zadarmo akorat nam daj treba vlnu……. :-DDDD))))))

 • calais

  je mi 11 a kofoláčka neboli kofolásku zítra vyrabíme ve škole.

 • Gabi

  Jednoho jsem vyrobila sestře…A vyrobím další a dám je na veřejná místa…:)

 • Dominika

  ckofolacci jsou proste super davam je vsude va meste

 • Katka

  ahoj všem,chtěla sjsme s ezpetat nevíte kde bych našla nějaký návod na výrobu voodoo panenky,chtěla bych pro přítelel k valentýnu ale ty cos e prodávají měmoc nezaujali a mylsím si že vyrobená od srdíčka by byla lepší děkuji

 • Moc pěkní kofoláčci,taky je musím s dcerkou vyzkoušet.

 • sisa

  ja uz jsem ich vyrobila pre celu rodinu a chcela bych se spytat ako delate te capicky ?? dekuji

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>