Kofola, Kofoláci, Kofolásci a návod pro rozdávání lásky

Kofoláček od Martina Humeníka

Kofoláček od Martina Humeníka

Na začátku června (10.6.2009) jsem vytvořila na portálu Facebook skupinu s názvem Kofola Loutky – rozdáváme lásku. Díky této skupině propaguju a podporuju loutkové postavičky z vlny a látky z nejnovější reklamy na Kofolu pro léto 2009 a pomáhám tak rozdávat lásku s heslem: „čím víc lásky rozdáš, tím víc ti zůstane“.

Skupina si získala na Facebooku velkou oblibu, už nás je více než 3600(!!!) a denně přibývá průměrně 200 členů. Dohromady jsme napsali více než 120 zpráv a uploadovali přes 80 fotek vlastnoručně vyrobených Kofoláků – jsou naprosto dokonalí!

Úkolem členů je dodržovat následující pravidla:

 1. mít rád podomácku vyrobené postavičky/loutky Kofoláky (řečeno take Kofoláčky nebo Kofolásky),
 2. vyrábět své vlastní, fotit je a fotky uploadovat do galerie skupiny,
 3. vyrobené originály nechávat na různých veřejných místech,
 4. případného nalezeného Kofoláka si nechat, vzít ho domů, případně darovat osobě, kterou máte rádi.

Zde najdete blog z Brna – prozatím největší o Kofoláčcích, který obsahuje také detailní návod na jejich výrobu. Zdá se mi, že tyto dívky nechodí do školy a místo toho se věnují výrobě loutek.

Můj zatím nejoblíbenější Kofoláček je od Martina Humeníka – viz. foto výše. Naprosto dokonalý!

Této skupiny si všimli již i tvůrci reklamy, stali se členy skupiny a jejich zástupkyně mi napsala krásnou děkovnou zprávu, že přesně tohle je to, čeho chtěla reklama „čím víc lásky rozdáš, tím víc ti zůstane“ dosáhnout – výrobu vlastních Kofoláků a jejich spontánní nechávání na veřejných místech a tím propagaci lásky.

Kofola, Kofoláci, Kofolásci

Kofola, Kofoláci, Kofolásci

Zdá se, že Kofolu taková popularita zaskočila. Trvali jim pár týdnů po spuštění reklamy, než se tito Kofoláčci objevili na jejich webových stránkách. Až 15.6. zahájili merchandising a tyto Kofoláčky prodávají. Série je omezená a 8cm panáček stojí 59,- Kč. Jenomže, stejně tak jako si nemůžete koupit lásku, ani tito Kofoláčci by se neměli prodávat. Láska není na prodej… A navíc, ti vlastnoručně vyrobení jsou daleko krásnější a každý je originál!

Nedokážu odhadnout, jak daleko můžeme toto Kofoláčkovství dotáhnout a kolik úžasných Kofoláčků se ještě vyrobí. Já ale osobně mám radost z toho, že už více než 3.000 lidí vstoupilo do mé skupiny a vyrábějí své vlastní Kofoláčky.

A i když to vše skončí již třeba za týden a lidi to omrzí, přesto jsem ráda, že můžu být součástí „kampaně“ na rozdávání lásky. Lásky je málo. Já jí mám dostatek a jsem za to vděčná, proto ji chci rozdávat a její rozdávání maximálně podporovat.

Takže: přidáte se?

57 comments to Kofola, Kofoláci, Kofolásci a návod pro rozdávání lásky

 • Voodoo-panenky.cz

  Chtela bych uvest na pravou miru nasledujici skutecnosti k vyse uvenemu:
  že přesně tohle je to, čeho chtěla reklama dosáhnout – výrobu vlastních Kofoláků a jejich spontánní nechávání na veřejných místech a tím propagaci lásky.
  TROŠKU TO NEDÁVÁ SMYSL KDYŽ KOFOLA ZAČALA I PANENKY PRODÁVAT, MUSELA JE NAKOUPIT DO ZÁSOBY A UŽ PŘI TVORBĚ REKLAMY MÍT JASNO V TOM, ŽE JE BUDE CHTÍT O PROPAGOVAT A PRODÁVAT A TAK SE TAKY STALO. SAMOTNÁ REKLAMA JE TOHO DŮKAZEM NENÍ TO PRODUKTOVÁ REKLAMA NA KOFOLU TAK JAK JI ZNÁME Z MINULOSTI, JE JINÁ, JE SKVĚLÁ TO ANO, ALE ŘEKNĚME SI NA ROVINU, ŽE VÍC NEŽ NA KOFOLU JE TO REKLAMA NA VOODOO PANENKY.

  HISTORIE, TRENDY VE SVĚTĚ:
  VOODOO PANENKY JSOU POPULÁRNÍ A PROFLAKNUTÝ VE SVĚTĚ UŽ NĚKOLIK LET, CCA 4-5LET, OBROVSKEJ HIT V USA A JAPONSKU.
  JEDNÁ SE O PANENKY Z PROVÁZKŮ NEO Z BAVLNKY, KOFOLA SI Z NICH JEN UDĚLALA KOFOLÁSKY TOŤ VŠE.

  ZNOVU OPAKUJI KOFOLA JE SUPER, REKLAMA 2009 NA KOFOLU JE SUPER, PANENKY JSOU STARÁ VĚC ZNÁMÁ NA CELYM SVĚTĚ.
  A TAK SE JIMI KOFOLA INSPIROVALA. EXISTUJE ZHRUBA OKOLO 500 RŮZNÝCH DRUHŮ TĚCHTO PANENEK.

  Aby měli příznivci kofoly i v těchto detailech jasno píšu tento příspěvek.

 • Lada

  Mam panenky od kofoly a od minivoodoo.
  Ty jsou podle nejlepsi, nejhezci.
  Lada (Brno)

 • Karel

  to Lada:
  jednoznacne souhlasim, davam prednost panenkam od mini voodoo, hlavne
  tem ze serie Voodoo kouzla a Miluj me nezne ty se mi libej nejvic.
  Support mini voodoo :-)

 • Veruška

  já si myslím že je to moc pěkný…nechce se mi v tom hledat pravý smysl, teda ten, že kofola chtěla vydělat, protože jsem spokojená s tím, co to všechno způsobilo…to, že spousta lidí začala vyrábět a umísťovat kofoláčky…nechápu proč to tak řešíte, prostě vyrábějte, úmísťujte a hledejte, je to sranda:)
  a jinak můj názor na koupené panenky- nikdy bych si ji nekoupila ani nikomu nedala…vyráběl je stroj, který byl naprogramován za účelem výdělku…když ji vyrobíte sami, je v nich vpletená láska a čas který jste tomu věnovali abyste toho človíčka potěšili…navíc jsou originální a zajímavější… :)

 • Kristýna

  Já jsem dnes také své srdce zapletla do provázků malé Kofoláčky/lásky….a těším se až ji dám na krabičku u semaforu…Lepší zaplést svou lásku a poslat ji dál, než si kupovat chlad od strojů…

 • Teeda

  Myslím si, že není podstatné to, jestli to někomu připomíná woodoo panenky. Důležitý podle mě je, že se někomu podasřilo vymyslet reklamu, která není hloupá, má hezkou myšlenku a když se na ní člověk podívá, tak ho zahřeje u srdce. A že se na to dá vydělat ještě kolem těch kofolásků v prodeji? Kopice lidí vymýšlí spousta hloupých dárku a neví jak potěšit blízkou osobu – tohle je inspirace. Je na každém, jestli chce vyrobit sám nebo ne. Prostě si myslím, že by se na to zase všichni nemuseli dívat zase jen jako na honbu za penězma. Nechápu proč radši někdo nekritizuje reklamu na stupidní prací prášek která nemá hlavu ani patu…. Toť můj názor a rekce na příspěvek nahoře.
  Mimochodem – já si nějakýho taky udělám a někam ho dám :-)

 • Tereza

  Milá Věrko a všichni ostatní, opravdu si moc vážím všech, kteří vytvořili vlastního kofoláska, už proto, že já zatím žádného vlastního neumotala, a souhlasím, že vlastnoručně vyrobený je naprosto bezkonkurenční a jeho hodnota je nevyčíslitelná. Dávám i za pravdu, že láska není na prodej. Ale mám potřebu napsat, že kofolí panáčci tu nejsou proto, aby se na nich vydělávalo, ale pro ty, kteří si z jakéhokoli důvodu vlastního kofoláska nevytvoří, a přesto ho chtějí darovat tomu, koho mají rádi. I kofolí kofolásek má neocenitelnou hodnotu, pokud se stane poslíčkem lásky a někoho druhého potěší. Kofola svou kampaní a nabídkou kofolásků chce dát všem lidem možnost projevit lásku. To, že se strhla tahle nádherná a naprosto spontánní lavina a začali mezi námi vznikat noví a noví, vlastnoručně vyrobení kofolásci, byl sen, který se díky tobě a všem, co si kofolásky vyrábí, opravdu uskutečnil. O to větší sílu nabralo kofolí poselství. Proto dejte šanci šířit lásku i kofolím poslíčkům, protože čím víc lásky rozdáme, tím víc nám zůstane :)

 • Fanynka mini panenek

  Ruční výroba versus stroje:

  Pro méně znalé a zkušené, chtěla bych reagovat na následující předch. komentáře:
  … a jinak můj názor na koupené panenky- nikdy bych si ji nekoupila ani nikomu nedala…vyráběl je stroj, který byl naprogramován za účelem výdělku…
  Lepší zaplést svou lásku a poslat ji dál, než si kupovat chlad od strojů…

  Všechny tyto panenky ať ty od kofoly nebo od jiných prodejců VOODOO PANENEK u nás jsou VŽDY ručně vyráběné.
  Není možné je udělat strojově, ostatně o tom se můžete přesvědčit pokud by jste měli v ruce 2ks a více od jednoho
  druhu, že jsou vždy viditelné rozdíly. Tkž ani Kofola panenky ani další Voodoo panenky nejsou strojově vyráběné.

  Těším se, až se objeví zkušenejší a odbornější blogy a diskuze na téma voodoo panenky, které u nás teprve začínají.
  Květa (Plzeň)

 • ja bych sem chctela opýtať že jak mám wirobiť na tej postawičke nohy a ručičky..=O) možte my napísať aj na pokecf prosím…%O) dakujem wopred..!!

 • Petra M.

  Když jsem tu reklamu viděla poprvý tak jsem neměla moc dobrou náladu. Jakmile ale skončila musela jsem se usmívat. Je to bezvadný nápad jak přimět lidi nemyslet jenom na sebe, ale i na ostatní…jenom škoda, že jsou zatím jen ve větší míře v Praze. Ale já to napravím a začnu je vyrábět i u nás ve městečku :D

 • blcka

  ja sem si teda jednu koupila a stasne me to vzalo a zacnu je vyrabet a rozdavat. strasne sem se do nic zamilovala! :-)

 • blcka

  ahojte!chtela bych vyrabet panenky!ale newim jak nato!?:-):-(kdyby mi nekdo poradil!?byla bych moc rada ze budu moct rozdawat radost ozvete se prosim na toto cislo!:728432216.mockrat kuju!mejte se pekne!

 • Kája

  co třeba uspořádat nějaký sraz pro ty, kteří našli svého kofoláčka:)???…a pro ty kteří se o ně zajímají??.. já osobně jsem zatím žádného nenašla, ale už pracuji na výrobě??… díky:)pa a fandim ti

 • Meli

  Mám vyrobenou holčičku zatím ještě u mě v bezpečí domova:-) Jsme z HK takže pokud jste někdo od HK třeba na ni narazíte:-) Ahoooj;-)

 • ahöjte chtěl bych poradit jakse ti kofoláčci vyrábijou
  návodmi můžete napsat na Icq:82899653
  děkuji předem

 • katka

  já by sem si přála nějakého toho kofoláčka najít zatím nic nebo aspon vyrobit napište prosím jak se ti kofoláčci vyrábijou na hakin666@sseznam.cz děkuji :-) kofoláčkům zdar :-D

 • Dnes jsem udělala svou první panenku, vlastně panáčka na zkoušku. Není to zase tak složité.

 • Lu.cca

  děěcka….já to ci taky umět :( plíííz návod —– Lu.cca@seznam.cz

 • Martin Humeník

  Zdravim vsechny, zpocatku jsem neveril, kdyz me kamarad upozornil, ze nasel clanek s mym Kofolackem, ale jak koukam, je to pravda:-) Moc me tesi, ze se tak zalibil a dela radost dal;-) A Vam, Vero, diky za podporu tehle skvele reklamy!

 • Míša

  Prosím vás taky o návod na e-mail:M.stolova@seznam.cz. MOc ráda bych kofoláčky vyráběla, ale nevím jak. Předem moc děkuji. Míša

 • KaJčE

  AhOjKy PlS NáVod nWm JaK uDěLaT KoFoLáČkA DíKy AhOoOoOj pOšLeTe Mi NáVod PlS Na kajuska005@seznam.cz

 • Na hlavičku jsem použila toaletní papír -(čistý:D) zmačkaný do kuličky. Na nožičky a ručičky jsem upletla z vlny dva copánky. Kuličku jsem začala obalovat vlnou, když byla celá pokrytá, tak jsem položila copánek na ručičky (kratší), přes něj jsem ohnula delší copánek, který tvoří tělíčko a nožičky. Pak to chce trochu šikovnosti. Bavlnkou, nebo vlnou se začne přibalovat tělíčko, ručičky a nožičky k hlavičce a postupně se začnou obalovat ty copánky.
  Vznikne postavička a pak podle toho, zda to bude kluk, či holka se začne barevnou bavlnkou omotávat (třeba tričko a kraťasy, nebo šatičky) Já udělala i vlásky, vypadá to celkem dobře, když to vezmu, že jsem na ruční práce levá jako šavle.
  Na výsledek se můžete podívat u mne na blogu – sagitarius.blog.cz, je tam i odkaz na druhý blog, kde si paní dala tu práci a postup popsala a vložila názorné fotografie.

 • Jess

  Ahoyky kofolačci se mi moc libi:) plsky pošlite mi nekdo nawod na e-mail JeSoUsInEk@seznam.cz dekuju predem :)

 • Věra

  pro Martina Humeníka: Martine, vy jste byl jeden z prvnich, co to zacal:) Diky taky vam:)

 • petrana

  prosím vás..chcem sa opýtať..že ako sa vyrábajú voodoo..aj niekto vie tak mi napiste na nik 12petusik12..ďakujém :)..

 • Martin

  Já je dělám z drátku na čištění dýmek. Balíček stojí 12kč a dá se z nich udělat 10 kofoláčků. Dva drátky přehnu v polovině a svážu. Výhoda je, že pak drží tvar a pozici, jakou jim dáte.

 • Dooomooo

  Ahoj strašně se mi zalíbily vaši kofoláčci ,tak jsem si kofoláčka skusila udělat a moc dobře to teda moc nedopadlo tak by jsem vás chtěla poprosit jestli byste mi nemohli poslat návod na e-mail dominikadul@seznam.cz díky moc

 • Peggy

  tak miláčci, mně se taky líbí myšlenka. je úžasná. Hlavně hodně lásky. Tentop svět je hnusný-pustím televizi: vraždy, zlodějny, přetlaky před volbama, sliby, drahota, egoismus…..A najednou panenky lásky. Úžasné. Vyrobila jsem jich skoro 20. Jsou různé, mají mrkací očička, vlásky, křidýlka……vousy…..jsou krásné, malinké a hodně plné lásky. Všechny je rozdám. Všechny. Už za to, že udělám někomu malou radost a ten někdo si uvědomí, že je na světě láska a lidé jsou dobří – stojí za to. Budu vyrábět dál a rozdávat dál. papa

 • moniisek

  Ahojik všichni fandové kolásků.Moc se mi kofolásci líbí,jsou strašně roztomilí a ráda bych kofoláska věnovala svému příteli,který má Kofolu hrozně moc rád.A tímto bych vás chtěla poprosit,zda-li by jste mi neposlali návod na výrobu Kofoláska.Ráda bych tím udělala radost z lásky.Papa

 • andrejka a Verca

  ahoj ty kofolacci slou mega lolec!!sou uza!!sami sme je delali doma a moc se nam libi pak sme je darovali a proste vsichni byly nadseni!!a reklama na kofuku je velice peknaa!!!byl to moc dobry napad!!!Vyrobte si taky a udelejte radost dalsim lidem!!papa

 • Jaňous

  Taky se mi tato myšlenka moc líbí, úplně mě to nadchlo, i když zatím nevyrábím a žádného Kofoláska jsem ještě nenašla. Ale brzo začnu…protože ‘čím víc lásky rozdáš, tím víc ti zůstane’ Moc pěkná ‘kampaň’;)

 • ahoj,
  jak tak sleduju ten fenomén rozdávání kofoláčků, většinou vídávám, jak lidé kofolásky vyrábějí kofolásky jen pro určité lidičky… nevím, ale neměli by se kofolásci rozdávat jen tak, někomu? třeba že cizímu???:) Jo a nemyslím si, že hlavní záměr Kofoly bylo, propagovat panenky Vodoo ale samotná myšlenka o tom, že je láska potřeba a to, že si k tomu vybrali právě tyto panenky pouze mělo být jako znázornění lásky.. A jak to vím? Nelenila jsem a protože bydlím kousek od „MĚSTA, KDE SE ROZDÁVÁ LÁSKA“,ptala jsem se na to přímo zdroje.. reklamního odd. Kofoly v Krnově, kde se Kofola vyrábí.. :) tak, ať to máte přímo od zdroje:-) Chtěla jsem zjistit i výrobní fígl vyrábění paňáčků, a co se této informace týče, byli (bohužel) sdílnější a svůj tajný fígl neprozradili. Pochopitelně:) Ale to je dobře, aspoň máme každý to svoje ORIGINÁLNÍ… každý přece rozdává lásku jinak:) Tak Milujte Kofolu, kofolásky a lidi kolem sebe:)

 • lulu

  leto taka prplacka ale super

 • nika

  já jsem také začala vyrábět kofoláčky ale je mi jich líto nechávat je někde takže je rozdávám příbuným……..

 • miša

  jo uplně super že jo suuuupeerr panačci

 • dreni

  AHOJ..Rada by som to začala vyrábať..mohli by ste mi niekto poslať návod? denisaaa1@azet.sk

 • Taky jsem se dala před nedávnem do výroby těchhle loutek a myslela jsem si, jak nebudu originální..ha, chyba! :D Přidala jsem se před chvilkou na facu do skupona a zanedlouho přidám fotky punkerky Emilky a punkera Evžena :D

 • TeuQa

  Ahoj.Včera jsem si jednoho kofoláčka koupila ale řekla jsem si,že to není ono a tak jsem se rozhodla jednoho si vyrobit.Není to sice žádná sláva :D ale na to že je to muj vytvor to docela ujde.Plánuju jich udelat víc a nechat je na ruzných místech ve Větřní.Tak ahoj a přeji hodně štěstí s vyráběním :) .

 • Elisabet

  Ahoj já jsem včera dostala od vedoucích z tábora kofoláččka je moooooooooooc krásný a toužím potom uselat si svojeho kterýho dám tomu nejlepšímu klukovi na svě tě protože ho mooooooooooocinky mooooooooooooc milluju

 • Elisabet

  ale Miky to neví

 • Michaela

  Rada bych si vytvořila kofoláka ale nevim žádnej postup kde ho muzu ziskat?

 • ciifrii

  rada bych svího kofoláčka ale newím jak nato necete mi poladit

 • Áduška

  Vaši kofolačci jsou moc pěkni ja totiž zbožnuju takovedle voodoo panenky a kofolačky a doma je taky delam a moje kamaradky a znami o to maj velkej zajem TAK AT SE VAM DAŘÍ…

 • KiiKii

  Mám doma MiniWoodoo panenku a je to krásný :) ráda bych se naučila vyrábět další

 • Iwwa

  ježiši kdo psal ten prvni komentář jen se v tom uplně debilně pipla lidi nezajma že to převzaly nebo co ale ta reklama se jim libi a ti kofolasky je bavi dělat…fakt zbytečne piplani a vysvětlovani jak dlouho už to existuje atd…

 • Iwwa

  vyrabět je uplně jednoduche návody najdete všude… ale de to aji snadněji když si navod najdete nejleší je tehle:http://miriblog.blog.cz/0908/navod-na-vyrobu-kofolasku-aneb-jak-vyrobit-kofolaska … tak nemusite použivat ten papírek ja to dělam tak že misto toho papírku tam zavažu kus bavny potom přes klubko vlny velikosti aby se hodilo jako hlava propíchnu háčkovací jehlici …z přivazaneho provazku si udělam v ruce dešlí smyčku za tu zahaknu jehlici a protáhnu skrz bavlnku… a potom bavlnku „napíchnu“ na tu snyčku jen tak aby netrčel drátek skrz bavnku a aby to vychazelo na ruce … no myslim si že hodně lidi ma dost velkou fantazii aby je něco napadlo… =)

 • Evicka

  Nakupujeme ZAMILOVANY, VALENTYNSKY A TED VANOCNI PANENKY od

  http://www.minivoodoo.cz

  pac tam se nam moc libej a navic se z nich ucime motat svoje, i
  kofolasky.
  Maj tam fakt super vyber a ted i nejaky novinky, zviratka a
  vanocniho soba a zombika :-)

  Vsem preju good luck pri motani a vyrabeni.
  E.

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>