Extra vánoční tip: Peníze jako vánoční dárek

Peníze

Peníze

Pro časopis Českých drah ČD pro vás jsme připravili článek s užitečnými tipy, jak zabalit peníze pod vánoční stromeček. Peníze jsou totiž často velmi dobrým dárkem a překvapit obdarovaného můžeme originálním balením. Zde je několik tipů, jak s grácií darovat hotové peníze.

1: Tři oříšky pro Popelku
Vezměte tři vlašské ořechy (co největší), opatrně je rozlouskněte a vyndejte jádra. Bankovky šetrně složte tak, aby se vešly do skořápek, a ořechy pak s pomocí vteřinového lepidla znovu zkompletujte. Oříšky nakonec vložte do krabičky (můžete je i zabalit do zlatého staniolu) a hezky ji převažte stuhou.

2: Peníze v rámečku
Kupte v papírnictví rámeček na fotografie. Pod sklo místo fotografie pěkně naaranžujte bankovky. Pokud víte, po čem obdarovaná osoba touží, přidejte navíc i obrázek zamýšlené věci, který jednoduše vystřihnete z nějakého časopisu.

3: Peníze jako origami
Originální způsob, jak dát peníze pod stromeček představuje složení bankovky do zajímavého tvaru pomocí techniky origami. Připomínáme jen, že origami je staré japonské umění skládání papíru, přičemž skládanky se původně věšely pro štěstí k malým dárkům. A totéž můžete udělat i vy s bankovkou. Návody na složení origami najdete volně internetu.

4: Nadívané prasátko
Kupte hliněné nebo plastové prasátko. Peníze, které chcete darovat, rozměňte na mince a vložte je do prasátka. Budete překvapeni (a obdarovaný později také), kolik peněz se do jednoho prasátka vejde!

5: Exotický „bankovník“
Už jste viděli růst „bankovník“? Že ne? Tak proč jeden nevypěstovat. Kupte vhodnou pokojovou listnatou rostlinu (např. tchýnin jazyk) a mezi stávající listy přidejte nové „listy“, kterými budou šikovně naaranžované (a dobře připevněné) bankovky. Bankovky se mimořádně pěkně vyjímají i mezi listy vánoční hvězdy.

Peníze

Peníze

6: Bankovky ve vinných sklenkách

Kupte sadu sklenic na víno (bývají po šesti) a do každé sklenky vložte do ruličky srovnanou bankovku. Dárek přinese dvojí radost. Skleničky nikoho nezarmoutí (prostě se vždycky hodí) a když si obdarovaný sklenky důkladně prohlédne, raduje se podruhé.

7: Bonboniéra s překvapením
Kupte bonboniéru, bonbony vyjměte z plastové formy a místo nich vložte padesátikoruny. Aby se mince při rozbalování nevysypaly, je dobré je zespodu přilepit. Pokud je obdarovaná osoba mlsná, do dalšího balíčku můžete přibalit i obsah bonboniéry, aby dotyčný nepřišel zkrátka.

8: Peníze jako součást vlastnoručně vyrobeného přání
Není to složité. Vezmete čtvrtku, přeložíte ji v půli a vnikne vám přáníčko, které obvykle kupujeme v papírnictví. Na přední stranu nalepíte obrázky věcí, které si obdarovaný může koupit za peníze vložené do přáníčka a vložíte ho do obálky. Obálku můžete také samozřejmě pěkně nazdobit.

9: Dárek pro milovníky geocachingu
Do obálky vložte „šek“ na částku, kterou chcete druhého obdarovat, a připojte GPS souřadnice, kde dotyčný své peníze najde ukryté. Pokud se v rodině bavíte geocachingem, na Štěpána vás čeká příjemný výlet, na jehož konci bude radost z objevované krabičky s penězi. (Dejte si záležet, aby vás nikdo při uschovávání peněz neviděl, aby váš dárek nakonec neměl hořkou příchuť.)

1 comment to Extra vánoční tip: Peníze jako vánoční dárek

  • Já fakt nemám rad, když se dávají peníze. To raději vezmu toho dotyčného, dotyčnou na nákupy a ať si vyberou, po čem touží.
    Letos jsem zvlášť zvědav na reakci manželky, až pod stromečkem najde luxusní, lehce erotické spodní prádlo. Nakoupil jsem tady: http://www.love-me.cz/. Doporučuju všem. Nemůžu se dočkat Ježíška.

    Krásné Svátky všem

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>